LR bir doğrudan satış şirketi olduğu için ürünleri mağazalarda perakende olarak satılmıyor. LR ürünleri satın almakla ilgileniyorsanız doğrudan LR iş ortağı olup sipariş verebilir veya bizim gibi LR üyesi olan bir bağımsız iş ortağından alışveriş yapabilirsiniz. Her iki seçenekte de siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile merkez depomuzdan adresinize gönderilir. Güncel LR kargo ücreti uygulaması şu şekilde:


– 200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz


– 200 TL’nin altındaki siparişlerde Türkiye’nin her yerine LR kargo ücreti 10 TL


– Kapıda nakit veya kartla ödeme yapmanız halinde sepet tutarından bağımsız sabit 7,99 TL işlem ücreti


Burada herkesin merak ettiği soru neden kapıda ödemede ek işlem ücreti uygulandığı. Kapıda ödeme, Yurtiçi Kargo’nun verdiği bir hizmet. Kargo şirketi burada LR yerine müşteriden tahsilat yapıyor ve daha sonra LR da bu parayı Yurtiçi Kargo’dan tahsil ediyor. Bu hizmetin karşılığı olarak da Yurtiçi Kargo bir hizmet bedeli talep ediyor. Kapıda ödeme ücreti bizim de iş ortağı olduğumuz 2014 yılından beri devam eden bir uygulama.


LR zaman zaman bedava kargo kampanyası da yapıyor. Genelikle sadece bir kaç gün süren bu kampanyalarda ürün bedeline bakılmaksınız vereceğiniz tüm siparişlerde LR kargo ücreti bedava oluyor (kapıda ödeme ek bir hizmet olduğu için alınmaya devam ediliyor). Bu tarihler önceden iş ortaklarına duyurulmuyor. Dolayısıyla bu kampanyalardan yararlanmak için kampanya duyurularımızı takip etmenizi öneririz. Whatsapp duyuru grubumuza katılarak tüm kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.


LR kargo ücreti uygulaması lrkatalog.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde de aynı şekilde geçerlidir. Buradan vereceğiniz siparişlerde doğrudan LR Türkiye’ye iletilir ve ürünleriniz LR’ın kargo hizmetiyle adresinize gönderilir.