1985 yılında Almanya’da kurulan LR Health & Beauty, güzellik sektörüne kendi ürettiği parfümlerle giriş yaptı. Portföyüne daha sonra cilt bakımı, makyaj ve sağlık ürünlerini de ekleyen şirket bugün üretiminin çok büyük bir bölümünü Almanya’daki fabrikalarında gerçekleştiriyor.

LR parfümlerinin tamamı şirketin ilk kuruluş yılından bu yana LR’ın Almanya’daki kendi fabrikalarında formüle ediliyor, üretiliyor ve şişeleniyor.

LR ürünleri arasında yer aloe vera içerikli tüm cilt bakım ürünleri ve aloe vera gıda takviyeleri LR’ın Almanya’daki modern fabrikalarında üretiliyor. Şirket Almanya’da 2017 yılı sonunda yepyeni bir aloe vera jel içecek tesisi kurdu ve tüm üretimi bu yeni, modern tesislerinde yapıyor.

Zeitgard veya Microsilver Plus serisi gibi aloe vera içerikli olmayan cilt bakım ürünlerimiz de yine Almanya’da üretiliyor.

Probiyotik içerikli Pro12 gibi bir kaç gıda takviyesi ürünümüz, Almanya’da bu ürünler üzerine uzmanlaşmış farklı şirketler tarafında LR markasıyla üretiliyor.

Yine Fantastic Mascara gibi bir kaç makyaj ürünümüz de, bu tip ürünlerdeki uzun yıllara dayanan tecrübelerinden dolayı İtalya‘daki bir şirket tarafından LR markasıyla üretiliyor.

Kısacası LR ürünlerinin çoğunluğu Almanya’da üretiliyor, bunu ürün bilgilerinde yer alan “Made in Germany” logosuyla da teyit edebilirsiniz. Tüm LR ürünleri nerede üretildiğine bakılmaksınız diğer LR ülkelerine Almanya’dan gönderilmektedir.

Son olarak LR ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini de hatırlatalım.