Menu
Your Cart

Hakkımızda

LR Kozmetik / LR Türkiye hakkında

LR Health & Beauty, 1985 yılında Almanya'nın Ahlen şehrinde LR Cosmetic adıyla kurulmuştur. Şu an Türkiye dahil 28 ülkede LR ürünlerinin satışı yapılmaktadır. Her ne kadar Türkiye'de ismi LR Kozmetik veya LR Türkiye olarak anılsa da, şirket İstanbul merkezli olarak LR Health Beauty Systems Paz. Tic. Ltd. Şti. adıyla faaliyet göstermektedir.


LR Kozmetik denince ilk akla gelen şey elbette aloe vera. Ancak şirket 1985'te sadece parfüm ve bir kaç vücut bakım ürünü üreterek işe başladı ve 1989 yılında toplam 1 milyon parfüm satışına ulaştı. Aloe veralı ürünler ise ürün portföyüne 2002 yılında Aloe Vera Jel İçecekler ile girdi. Bunu daha sonra aloe vera cilt bakım ürünleri izledi. LR Kozmetik'in iş ortaklarına verdiği Mercedes şirket aracı ise aloe veradan çok daha eskilere dayanıyor. Şirketin 10. yıl dönümü olan 1995 senesinde tam 200 LR iş ortağı LR Mercedes'lerini teslim aldı ve bu başarı Mercedes Benz dergisinde yayınlandı.


Şirketin kuruluştaki ismi olan LR Kozmetik'in yerini daha sonra sırasıyla LR International ve 2006 senesinde LR Health & Beauty Systems aldı. Avrupa'nın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren LR Kozmetik, Türkiye'deki operasyonlarına 2004 yılında başladı ve LR Türkiye 2016 yılında en hızlı büyüyen ülke konumuna geldi.


LR Health & Beauty seneler içinde geliştirdiği ürün porföyü ve iş ortakların çok kazandıran pazarlama planını arkasına alarak 2015'te Avrupa Doğrudan Satış Derneği'nce "2015 Yılın Şirketi" ödülüne layık görüldü. LR Kozmetik veya bilinen adıyla LR Türkiye, Türkiye'deki Doğrudan Satış Derneği'nin (www.dsd.org.tr) de üyesidir.


LRkatalog.com hakkında

LR Ürünleri'ni indirimli fiyatlarla LR iş ortağı www.LRkatalog.com adresinden satın alabilirsiniz. LR siparişlerinizin ödemesi için kredi kartı ile online ödeme, kapıda nakit ödeme, kapıda kredi kartı ile ödeme ve EFT/Havale seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tüm ürünler, LR Bağımsız İş Ortağı LRkatalog.com aracılığıyla resmi LR web sitesi üzerinden sipariş verilerek Yurtiçi Kargo ile adresinize yönlendirilir. Burada satılan tüm LR ürünleri faturalı, %100 orjinal ve sıfır ürünlerdir. LR ürünleri raf görmeden doğrudan LR Türkiye deposundan adresinize gönderilir. LRkatalog.com üzerinden indirimli sipariş verebilmek için LR üyesi ve LR iş ortağı olmanıza gerek yoktur. Buradan alışveriş yaparak LR üyesi olmuş sayılmazsınız. Eğer LR üyesi (iş ortağı) olarak alışveriş yapmakla ilgileniyorsanız iletişim formumuzu doldurarak bize ulaşın ve lr üyeliği hakkında bilgi alın.


LR Ürünleri & LR Üyelik

LR ürünleri Almanya'da üretilmekte ve LR Türkiye tarafından ülkemizde satılmaktadır. Başta aloe vera cilt bakımı ve gıda takviyesi ürünleri olmak üzere, makyaj ve parfüm ürünlerimiz de LR markasıyla üretilmektedir. İster LR üyesi> olun, isterseniz üye olmadan online sipariş verin; LR Aloe Vera Box Set, LR Microsilver Yüz Bakım Seti, LR Acil Yardım Spreyi, LR Propolisli Krem, Zeitgard 1 Yüz Temizlik Cihazı, Zeitgard 2 Anti-Age Sistemi, LR Powerlift Yüz Kremi, LR Aloe Vera Jel İçecekler, LR Aloe Vera Güneş Kremleri, LR parfümleri gibi çok satılan ürünlerimizi üyelik fiyatıyla sipariş verebilirsiniz.


LR ürünleri, üretim aşamasında Almanya'da Dermatest ve SGS Institut Fresenius gibi bağımsız kuruluşlarca denetlenmekte, cilde uygunluk ve kalite kontrol testleri yapılmaktadır. LR'ın aloe veralı ürünlerinde, insan sağlığına faydalı bir aloe vera türü olan Barbadensis Miller türünü kullandığı Aloe Vera Bilim Konseyi (ıasc.org) tarafından onaylanmakta ve ürünler sertifikalandırılmaktadır. 2005 yılı içerisinde Kozmetik Kanun ve Yönetmeliği değişmiş, Avrupa Birliği Kozmetik Mevzuatı ile uyumlu hale getirilmiştir. Yeni uygulamayla birlikte daha önceden geçerli olan ve kozmetik ürün piyasaya sürülmeden alınması zorunlu olan “ithal veya üretim izni” alınması kaldırılmıştır. Yerine Sağlık Bakanlığı’na bildirimde bulunulması koşulu getirilmiştir. LR ürünlerinin tamamının Sağlık Bakanlığı'na bildirimi yapılmıştır. Ürünlerin ithalatı Sağlık Bakanlığı'nın ilgili yönetmelik ve kanunlarına göre yapılmaktadır.


LR üyesi olarak indirimli fiyatlardan yararlanmanın yanısıra; LR katalog fiyatından satış yaparak ve yakınlarınızı LR üyesi yaparak prim kazanabilirsiniz. Kendinizin ve ekibinizin yapacağını alışverişler ve satışlardan puan kazanarak LR'da kariyer yapma şansı yakayabilirsiniz. Her ayki satış cironuz üzerinden yapacağınız kalifikasyonlarla düzenli bir gelir, tatil, LR Mercedes marka şirket aracı gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Siparişlerinizi, kazandığınız puan ve primlerinizi LR Türkiye Resmi Sitesi'ne üye girişi yaparak takip edebilirsiniz. LR üyeliği ücretsizdir; aylık sipariş kotası, üyelik ücreti yoktur. LR üyeliği ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize ulaşın.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullandığınız sürece bu politikayı kabul ettiğinizi varsayacağız.